״הַדָּבָר הַיָּחִיד שֶׁקַּיָּם מִבְּחִינָתִי הוּא הִתְהַלְּכוּת בִּדְרָכִים שֶׁיֵּשׁ בָּהֶן לֵב, בְּכָל דֶּרֶךְ שֶׁיֵּשׁ בָּהּ לֵב. שָׁם אֲנִי מִתְהַלֵּךְ, וְהָאֶתְגָּר הַיָּחִיד הָרָאוּי בְּעֵינַי הוּא לִגְמֹעַ אוֹתָהּ לִמְלוֹא אָרְכָּהּ.״ (דון חואן)

שיטת נעמי

מעולם לא תכננתי שיבוא יום וכל הידע שצברתי במהלך השנים יהפוך לשיטת נעמי גולדברג. היא צמחה עם השנים בהן התמקדתי בזן-שיאצו, בטיפול והוראה. היא התפתחה והתרחבה כשנפתחתי לאנרגיית הפרחים, אחרי מפגש עם עץ חרוב עתיק. והתרחבה אפילו יותר,כשהתחלתי להבין את השפעת הגיאומטריה המקודשת על גוף האדם, אחרי חוויה מעבר למילים על פסגת ג'בל ב'אנת בסיני.

התקדמתי צעד צעד. כל פעם הוסר המסך עוד טיפה. התפתחותי הפנימית התקדמה גם כאן, עד שיכולתי לומר באחריות מלאה ובאומץ – יש כאן שיטה. שיטה סדורה וזורמת. שיטה המתפתחת כל העת ומביאה ריפוי פשוט ועוצמתי. שיטה המזכירה לאדם את מהותו השוכנת בלב.

זו הייתה בקשתי מהיום הראשון בעולם הריפוי. בחרתי להתמקד בזן-שיאצו עד שאבין אותו כראוי.

כעת אני נמצאת כאן עם הבסיס, החיבור, ועם עומקים השייכים לעידן החדש. אני מגישה דַּרְכֵי ריפוי מרגשות, עוצמתיות ובעיקר פשוטות.

זן שיאצו – הבסיס לשיטתי 

חיבור לגוף לתחושות וללב הינו הבסיס בעיני לכל מי שמטפל באנשים ובעיקר במגע. מכיוון שאני מגיעה מהמון שנים של תרגול וריפוי באמצעות זן-שיאצו שמבקש את המהות, מכאן אני מתחילה את התהליך הלימודי. 

אני מתחילה מהחיבור לאדמה ומשם אפשר לנסוק לשמיים. ללא חיבור, כל השאר לא יעבוד. עם חיבור, לפעמים מספיקה הנוכחות. 

זה החלק הראשון והכה חשוב בתהליך הלימודי. למזלי ולמזלם של תלמידיי, המילה החמקמקה הזו, חיבור – נגישה לי בתחושה כשהם עובדים, וכך אפשר באמת ללמוד את החיבור ולא רק לדבר עליו במילים.

מודל הספירלה

תמיד נמשכתי למבנים גיאומטריים ובמיוחד לגיאומטריה מקודשת, המורכבת מ-5 מבנים הרמוניים המוכלים בשלמותם בתוך כדור שהינו הגיאומטריה המושלמת.

מבנים גאומטריים

אחרי ההתגלות בהר סיני התחלתי לחבר אינטואיטיבית בין גיאומטריה וצבע למרידיאנים ולשלבם זה בזה בתודעה בעודי מטפלת. וירא כי טוב… 

בהמשך, בתהליך המופיע בספר שכתבתי חיברתי בין ספירלת פיבונ'צי לבין מעגל המרידיאנים . פתאום הפך המעגל לספירלה, ומתוכי הגיעה ההבנה העמוקה של מרחבי הספירלה כמרחבים משולבים של מקור, אור, נשמה, המשתקפים ברגש ובתודעה.

זה אומר בפשטות, שלכל מרידיאן יש תמיכה ממרידיאניים נוספים, התומכים אותו במרחבים אלו. גם להפך, כל מרידיאן תומך את המרידיאנים האחרים בכל הרמות. עבור אחד הוא יהיה תמיכה נשמתית ועבור האחר תמיכה תודעתית וכך, יכולת המשחק והשילובים בכוונה, תוך כדי מגע עדין וממושך, מאפשרת הטענה מאד אנרגטית למרידיאנים וריפוי עמוק. קראתי לזה "גן המשחקים של אלוהים".  אני ממשיכה להעמיק בפיתוח המודל כל העת לומדת אותו יחד עם תלמידיי ומטופליי ונפעמת מההבנות האפשריות דרכו.

מודל הספירלה

פִּרְחֵי נָעֳמִי

פרחי נעמי מכילים 98 פרחי בר המהדהדים עם 14 מרידיאנים. הדרכים להרכיב אותם ביחד הן אינסופיות ויצירתיות בהתאם למודל הספירלה. ואת כל זה לומדים במסגרת הקורסים והסדנאות.

החיבור הראשוני בין פרח ומרידיאן התרחש ב-1990 במדבר. אך רק לאחר התוודעות לעץ חרוב עתיק ב- 1996, יכולתי לעמוד מול כל פרח ולהרגיש את השפעתו. אספתי רשימות של פרחים, למדתי להכין מהם תמציות פרחים ללא פרחים, אלא בתודעתי בלבד. למדתי לחבר גם בין פרחים לאותיות הא"ב העברי והיו פרחים שלא הרגשתי. ידעתי שהם עובדים, אבל לא הרגשתי בגופי.

כשעלה בדעתי לחוש את הפרח במרחבי הספירלה, חלה פריצת דרך שהובילה להשלמת מילון הפרחים וליצירת פרחי נעמי. (אור – הנשמה – משתקף – ברגש – בתודעה)

חותם קולי

אל השימוש בקולי לריפוי התוודעתי אי שם בשנות ה- 90. אולם היה זה משפט אחד שאמרה לי אישה חכמה ומפגש חי עם צבי במהלכו השמענו קולות זה לזו, שהטמיע את הרעיון בתוכי.

אותה אישה חכמה, שמאנית בהוויתה, אמרה לי אחרי תרגיל בסדנה שבסופו יצאו ממני הקולות, שזהו הכלי הכי חזק שלי בעולם ועלי להשתמש בו. למחרת זכיתי לשמוע את קולו של צבי הנגב המתחבר אליי דרך קולו. הוא משמיע לי, ואני משמיעה לו במשך דקות ארוכות (לצערי, אין תיעוד מהטלפון…).

לקח לי כ- 25 שנה להסכים להשמיע את קולי בעולם ובחדר הטיפולים (אם כי התנסיתי קצת לאורך הזמן הזה). משהגעתי לגיל 60 הייתי מוכנה לקבל את המתנה הזו שניתנה לי.

לפרחי נעמי חיברתי חותמים קוליים המביאים את תדר הפרח. במהלך הלימוד, אני עובדת עם תלמידי גם על פיתוח כלי הניגון וכוונת השירה בטיפול.

גבישי קוורץ

כמי שמטיילת בהרי הקוורץ בדרום סיני, יש לי משיכה מאד גדולה לגבישים. אולם רק תאונה אישית של מתיחת רצועות בברך, וריפוי מלא שהושג במשך דקות אחרי חצי שנה של העזרות במקל הליכה, הראתה לי את עוצמתם ומאז התחלתי להשתמש בגבישים לריפוי.

בהתחלה ריפאו הגבישים שברים שלא התאחו כראוי, ואז הבנתי שהם 'מסדרים' את השדה האנרגטי שנחלש והתעוות ברגעי הטראומה. הם עושים זאת בקלות ובפשטות ואפשר ממש לחוש זאת. מאז הרחבתי את העבודה עימם לעבודת הילינג מעל לגוף ומעל לקלפים של פרחי נעמי. 

גם עבודה זו מתפתחת ומשתבחת ואני מקדישה זמן ללמדה במהלך הקורסים ובסדנאות.

ריפוי העבר באמצעות פִּרְחֵי נָעֳמִי,
גבישי קוורץ ומודל הספירלה

הגוף הינו מנגנון אנרגטי הזוכר כל רגע. באמצעות כוונה והקשבה, ניתן לעבוד על כל רגע בעבר, ובעיקר לפגוש ברגעים בהם התרחשה הטראומה שגורמת למחלה בהווה. עבודה עם כל הכלים המרכיבים את שיטת נעמי גולדברג על העבר, מאפשרת לרפא את שורש המחלה ולהיכנס אל עידן הקסמים.